O nas

Założyciel-Szkoleniowiec- Pasjonata

Maciej Nowiński

Instruktor Techniki Jazdy kat. A. Związany bezpośrednio z motocyklami od 2006 roku. Pasjonata, który swoje zainteresowania zawsze starał się łączyć z pracą, dzięki temu bardzo szybko zdobył doświadczenie jako motocyklista. Ściśle związany z trendami, wyposażeniem motocykli oraz społecznością motocyklową. Od 2013 roku organizuje treningi indywidualne na placu na specjalnie przygotowanym motocyklu, które z czasem ewoluowały do obecnej formy szkoleń motocyklowych Na Kolanie. Doświadczenie na jednośladach o różnych pojemnościach ułatwia mu zrozumieć potrzeby i oczekiwania motocyklistów oraz możliwości maszyn od klasy 125 cc w górę. Jego wszechstronne podejście do bezpieczeństwa to wynik doświadczenia jako kierowca większości typów pojazdów drogowych. Szkolenia motocyklowe Na Kolanie zawierają nie tylko wiedzę związaną z samą techniką jazdy motocyklem. Zaglądają również w perspektywę kierowców innych pojazdów poruszając ich wpływ na bezpieczeństwo motocyklisty na drodze. Entuzjasta treningów i zabawy motocyklem na torze. Prywatnie jak i zawodowo użytkownik nakedów, które uważa za kompromis między użytecznością w pracy, na torze jak i na co dzień. 

Alicja nowińska

Od początku związana ze szkoleniami motocyklowymi Na Kolanie, jednak dopiero od 2020 czas pozwolił jej na pełne zaangażowanie. Odpowiada za rejestrację zgłoszeń, informacje i wszystkie sprawy administracyjne firmy. Na żywo spotkacie ją podczas szkoleń grupowych. Prywatnie również motocyklistka mocno zorientowana w środowisku, chociaż na telefoniczne pytania o „najlepsze opony do mojego motocykla” odsyła do Macieja.

Szkolenia, które odmienią Twoję technikę jazdy i pozwolą Ci czerpać przyjemność z jazdy

Jak to się zaczeło?

Od lat wspieramy motocyklistów w dążeniu do doskonalenia techniki jazdy na motocyklu.

Przed wprowadzeniem nowelizacji przepisów drogowych i powstaniem ODTJ-ów w każdym województwie, obiekty treningowe były zdecydowanie mniej dostępne. Jeżdżąc do sąsiednich województw, aby potrenować i pobawić się na torach obserwowaliśmy motocyklistów, którzy z różnych powodów nie byli w stanie wykorzystać ułamka potencjału swoich motocykli. Czasem wynikało to ze strachu, czasem braku umiejętności, lub wiedzy jak korzystać z maszyny. Był to impuls do stworzenia wydajnych treningów, dzięki którym bez obaw i w krótkim czasie można było nauczyć się współpracy z motocyklem, swobodnego składania do zakrętów i innych potrzebnych umiejętności. Głównym narzędziem okazał się poczciwy suzuki sv650s ze specjalnie przygotowanym stelażem o regulowanej długości. Umożliwiał on ograniczenie maksymalnego pochyłu motocykla zapewniając płynne, bezpieczne przełamywanie barier kierowcy, aż do limitu przyczepności opon. Całość nie dawałaby odpowiednich efektów gdyby nie wskazówki przekazywane w czasie rzeczywistym przez interkom. Z czasem nasi kursanci dali impuls do rozwoju działalności i organizacji kolejnych szkoleń – na torze i drogach publicznych.

Na Kolanie

Szkolimy od 2013

Mamy 10 lat doświadczenia w szkoleniu motocyklistów na każdym typie maszyny, od skuterów, przez motocykle sportowe, aż po ciężkie crouisery. 

Zobacz wszystkie nasze szkolenia

Koszyk