Na Kolanie

Grupowe
Szkolenia motocyklowe na torze

Na kolanie

Grupowe szkolenia na torze

Szkolenia motocyklowe na torze podzielone są na 3 poziomy dzięki czemu przekazujemy informacje dopasowane do wymagań kursanta. 

Spotkanie rozpoczyna się od 2h teorii. Mówimy o najważniejszych elementach dla danego poziomu szkolenia. Wspólna interakcja pozwala rozwiązać nurtujące Cię problemy i wyjście poza ramy przygotowanej prezentacji. 

Część praktyczną na placu rozpoczyna sprawdzenie pozycji na Twoim motocyklu i dopasowanie jej do stylu jazdy i rodzaju maszyny.

Po wjeździe na tor wykonujemy ćwiczenia wprowadzające, które różnią się w zależności od poziomu. Zapewniamy kursantom radioodbiorniki dzięki czemu wszyscy, przez cały czas rozgrzewki otrzymują informacje o ćwiczeniach i porady w czasie rzeczywistym. Druga część jazdy torowej to intensywny trening techniczną nitką, pozwalającą przetestować możliwości kierowcy i maszyny. W trakcie tego etapu każdy z kursantów podczas sesji z instruktorem otrzymuje indywidualne wskazówki na żywo przez interkom.

Łączny czas trwania szkolenia to 7.5h

Szkolenia motocyklowe na torze - nakolanie.pl
Szkolenia motocyklowe na torze

Do kogo skierowane są szkolenia grupowe

Poziom 1 - Kontrola i Bezpieczeństwo

Poziom 2 - Dynamika i Efektywność

Poziom 3 - Szybkość i Opanowanie

Założyciel-Instruktor-Pasjonata

Instruktor jazdy
Maciej Nowiński

Instruktor Techniki Jazdy kat. A. Związany bezpośrednio z motocyklami od 2006 roku. Pasjonata, który swoje zainteresowania zawsze starał się łączyć z pracą, dzięki temu bardzo szybko zdobył doświadczenie jako motocyklista. Ściśle związany z trendami, wyposażeniem motocykli oraz społecznością motocyklową. Od 2013 roku organizuje treningi indywidualne na placu na specjalnie przygotowanym motocyklu, które z czasem ewoluowały do obecnej formy szkoleń motocyklowych Na Kolanie.

Zobacz co jeszcze robimy

Kilka słów o jeździe motocyklem na torze

Pamiętajcie, że jesteśmy tutaj by pomóc Wam jeździć bezpiecznie i czerpać przyjemność z jazdy.

Przygotowanie

Aby jeździć motocyklem na torze ODTJ, niezbędne jest posiadanie pełnego stroju motocyklowego. Nie przejmuj się, nie musi być to jednoczęściowy skórzany kombinezon. Aby zacząć treningi, wystarczą kurtka, spodnie, buty, rękawice i oczywiście kask. Odzież może być teskstylna, jak i skórzana.

Motocykl i tor

Przed wjazdem na tor motocykl musi być sprawdzony przez właściciela pod kątem bezpieczeństwa. Należy upewnić się, czy nie ma wycieków, czy kluczowe elementy jak hamulec i gaz pracują płynnie. Warto zerknąć też czy mamy zalecane ciśnienie w oponach. W razie czego na miejscu dostępny jest kompresor.

Taktyka

Jazda na torze wymaga odpowiedzialności względem innych uczestników. Musimy pamiętać o bezpiecznym wyprzedzaniu, starać się jeździć przewidywalną linią, odpowiednio wcześnie sygnalizować zjazd z toru. Pozwoli to wszystkim na efektywną naukę i dobrą zabawę.

Spełnienie marzeń

Dla wielu motocyklistów jazda na torze to prawdziwe spełnienie marzeń. To szansa na sprawdzenie swoich umiejętności i przekroczenie granic prędkości, a także na poznanie nowych ludzi i dzielenie się pasją do jazdy motocyklem.

Zrozumienie maszyny

Jazda motocyklem na torze pozwala na lepsze zrozumienie i poznanie swojego motocykla, jego możliwości oraz ograniczeń. Dzięki temu będziesz w stanie w pełni wykorzystać maszynę, zgodnie z jej przeznaczeniem.

Tor

Tor szkoleniowy ODTJ Autodrom Pomorze to doskonałe miejsce do nauki techniki jazdy. Szeroka nitka, nawierzchnia wysokiej jakości i techniczne zakręty o różnych profilach pozwalają na bezpieczny trening elementów takich jak szybka zmiana kierunku, intensywne hamowanie czy przyspieszanie.

Koszyk